Sunset March 2025

SUNSET MARCH 6 mei 2025

Wie: leden van de Regimentsvereniging Limburgse Jagers

Wat: Sunset March

Waar: Nijmegen Waalbrug

Wanneer: 6 mei om 21.10 uur bij het startpunt op de brug.

Verzamelen: tussen 20:00 uur en 20:30 uur in Restaurant Trafo ( Winselingseweg 47, Nijmegen) 

Waarom: eerbetoon aan onze bevrijders

De meesten van ons zullen hem wel kennen, de Sunset March, waarbij veteranen de oversteek over de Waal bij Nijmegen herdenken.

De Sunset March is sinds 19 oktober 2014 een dagelijks eerbetoon aan de geallieerde militairen, die gevochten hebben voor de vrijheid van Nederland. In Nijmegen is een nieuwe stadsbrug gebouwd; de Oversteek. Vlakbij het deel van de Waal waar op 20 september 1944 Amerikaanse militairen tijdens operatie Market Garden de Waal zijn overgestoken. Tijdens deze zogenaamde “Waalcrossing” zijn 48 geallieerde militairen omgekomen.

De verlichting van deze nieuwe brug is heel speciaal. Er staan 48 paren lichtmasten op de brug. Rond het tijdstip van zonsondergang worden deze lichtmasten, paar voor paar, na elkaar ontstoken in het tempo van een trage mars. Iedere avond, als het eerste paar lichtmasten wordt ontstoken, loopt een veteraan de Sunset March mee in het tempo waarin de lichten aangaan.

Op 6 mei zullen we als Regimentsvereniging Limburgse Jagers deze mars lopen, samen met deelnemers van 42BLJ en leden van het Regiment Queens Own Rifles of Canada, die dan op bezoek zijn in Nederland.

De mars begint op 6 mei om 21.10 uur bij het startpunt op de brug.

Deelnemers van de Regimentsvereniging Limburgse Jagers komen tussen 20.00 – 20.30 uur bij elkaar in Restaurant Trafo, Winselingseweg 47 in Nijmegen. Parkeren kunt u op het parkeerterrein naast het restaurant. In uw navigatiesysteem voert u daartoe “Nijmegen - de Kolk” in.

In het restaurant kunt u (voor eigen rekening) nog iets nuttigen, alvorens wij ons om 20.45 verplaatsen naar het startpunt, dat vlak bij het restaurant is gelegen.

Tenue van de deelnemers:

  • - Voor actief dienende militairen: GVT
  • - Overige: vrije keuze

Aan de deelname zijn geenkosten verbonden, maar i.v.m. de organisatie graag inschrijven via de website: www.limburgsejagers.nl

Na afloop van de mars verplaatsen wij ons te voet in tegengestelde richting terug naar het startpunt. In totaal betreft het ca. 5 km. U kunt er echter ook voor kiezen om uw auto te parkeren op het parkeerterrein bij het Waal Crossing Memorial aan de noordzijde van de brug en vandaar uit naar het restaurant te lopen om vervolgens aan de mars mee te doen.

“Disclaimer: U neemt vrijwillig en op eigen initiatief deel aan de Sunset March. Door aan de Sunset March deel te nemen loopt u op de openbare weg en bent u zelf verantwoordelijk voor uw veiligheid in het verkeer. Stichting Sunset March kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor ongevallen, ongelukken of gedragingen van deelnemers.

AANMELDFORMULIER: STAP 1

Heb je al een account? Log dan eerst hier in, daarna gaat u autmatisch naar STAP 2.

Heb je nog geen account? Vul dan zo veel mogelijk van onderstaande gegevens in en registreer je voor een account op de website.

(vul je Werknemer ID/People Soft-nummer in)

JJ·MM·DD·VVV (jaar, maand, dag, drie volgnummers)